Inspiracja 2020r. kolekcja: Mała rzecz, duża moc

 

Mała rzecz duża moc to kolekcja dla osób, które wolą biżuterię minimalistyczną. Pomysł pojawił się podczas pracy nad większym projektem. Skupiona nad większymi wyzwaniami, bardziej pracochłonnymi, zdarzyło mi się zapomnieć, że proste rozwiązania mogą mieć tak wiele uroku.

Najpierw podstawą kolekcji miały być tylko kryształki. Piękne, mieniące się, błyszczące. Kobiece. Delikatna biżuteria – nie znaczy niezauważalna. Ma przyciągać wzrok, zachwycać. Obok kryształków pojawiła się szczypta magii. Kamienie naturalne oraz minerały w wydaniu minimalistycznym.

kamienie naturalne

Najpierw moim odkryciem był urok masy perłowej. Piękna poświata jaką emanuje, połyskuje delikatnie odcieniami zieleni, różu, błękitu. Wygląda pięknie w jasnej postaci (serduszka, liście i ptaszki) jak i ciemnej (kwiatki).

Niesamowicie dużo uroku mają gwiazdki jaspisowe. Każda tak naprawdę inna. Głównie w brązowych odcieniach z plamami , ale zdarzają się i w zielonym odcieniu. Wydają się być magiczne. Podobno jaspis kolisty sprzyja medytacji, pomagają w stanach napięcia emocjonalnego.

Cyjanit pojawił się w dwóch wersjach. Delikatne obłe pastylki, a także w nieregularnym kształcie. Nieco kanciasty surowy styl. Jeśli uwielbiasz talizmany, to musisz wiedzieć że to kamień, który wspomaga komunikacje i siłe umysłu.

Większe pastylki cyjanitu i kwarcu różowego posłużyły do zawieszek i kolczyków.

Hematyt sprowadza miłość, odwagę, siłę i magnetyzm osobisty. Nazywa się go kamieniem wojowników. Uwielbiam nosić branspletkę z hematytem w towarzystwie bransoletki z kryształkami. Taki zestaw wygląda elegancko. W sklepie znajdują się koniczynki hematytowe, jednak z całą pewnością , jeśli tylko znajdę niewielkie wzory wykonane z tego kamienia wprowadzę je do sklepu.

Oprócz kamieni, do kolekcji trafiły także śliczne szklane serduszka. Czarne czerwone oraz białe. Niespodziewane i… sowa …

Naszyjniki, które powstały w serii kryształowego szaleństwa składają się z kilku sznurów. Ich atutem są regulowane długości. Piękne, mieniące się, błyszczące. W stylu boho. Delikatnie, praktycznie, kobieco.

 

Aby zobaczyć dostępne  prace, zapraszam do sklepu