Rodzaje długości naszyjników

RODZAJE DŁUGOŚCI NASZYJNIKÓW 

Konkretne długości naszyjników posiadają swoje nazwy, zachęcam do zapoznania się z nimi:

1. Kolia(obroża, ang: collar) -ok 35- 40 cm, to krótkie naszyjniki, które przylegają blisko szyi. Oczywiście długość zależy od obwodu szyi, który należy zmierzyć podobnie jak mierzymy bransoletkę.

Taka długość doskonale sprawdza się na formalnych okazjach. Klasyką są naszyjniki z pereł, są szykowne i eleganckie. Kolie mogą składać się również z jednego bądź kilku łańcuszków. Jednak wśród Twórców biżuterii nie ma ograniczeń i w tym temacie.

RADA Naszyjniki tego typu pasują do dekoltu łódki i dekoltu w kształcie litery V. Jeśli macie okrągłe rysy twarzy bądź krótką szyję, nie zakładajcie ich. Sprawią, iż twarz będzie bardziej okrągła a szyja krótsza. Dlatego najładniej wyglądają na smukłych szyjach.

2. Choker (ang. kołnierz, kryza) -ok 36 – 41 cm, długość luźno oplata szyję i kończy się ponad linią obojczyka. Mogą być wykonane z jednego bądź większej ilości sznurów.

Ta długość sprawdzi się na co dzień, delikatnie podkreśla dekolt i łagodzi ostre rysy twarzy. Pięknie wykańcza niewielkie dekolty sukienek. Wykonane ze srebra lub złota, wyglądają bardzo kobieco i klasycznie na oficjalnych spotkaniach. Natomiast bardziej okazałe i wykonane z innych materiałów pasują na mniej zobowiązujące okazje.

Naszyjniki te doskonale wyglądają na szyjach pań mających prostokątną bądź w kształcie serca twarz, gdyż pomogą złagodzić kanciasty podbródek. Chociaż jest to najbardziej uniwersalna długość naszyjników, należałoby unikać ich w połączeniu z golfami.

3. Princess(ang. księżniczka) -ok 42 – 50 cm, bardzo popularna i uniwersalna długość naszyjników, najbardziej odpowiedni na wisiorki ponieważ znajdują się poniżej obojczyka.

To najlepszy wybór dla kobiet, które nie wiedzą, jaka długość naszyjnika sprawdzi się u nich najlepiej.

Większość kobiet może nosić tą długość ozdób bez względu na wiek. Wszechstronność „princesek” czyni je bardzo dobrym pomysłem na prezent.

Te średniej długości naszyjniki pasują niemal do każdego stroju na dzień jak i na wieczór. Odpowiednie do dekoltów wysokich i w kształcie litery V. Szczególnie ładnie wygląda w rozcięciu bluzki koszulowej lub kaszmirowego sweterka . Są doskonałą alternatywą dla kobiet nie do końca pewnych jaki rozmiar założyć.

4. Matinée -ok 55 – 65 cm, naszyjnik o tej długości kończy się na linii dekoltu. Taka długość doskonale wygląda u kobiet, które chcą podkreślić swój dekolt i ,optycznie powiększą biust.

Świetnie sprawdza się na co dzień, jak i na specjalne okazje. Pasują zarówno do nieformalnego ubioru jak i do stroju biznesowego.

Należy unikać zakładania tych naszyjników do bluzek czy koszul ze skomplikowanymi wzorami – będą ze sobą kolidować.

Zalecany jest dla dekoltów wysokich i bardzo niskich.

5. Opera -ok 75 – 90 cm, naszyjnik o tej długości sięga za linię biustu. Naszyjniki długości opera, optycznie wydłużają sylwetkę i wysmuklają twarz, świetnie nadają się na formalne okazje.

Podwójnie opleciona wokół szyi daje nam wyrazistą princeskę.

Idealny do wysokich dekoltów. Naszyjniki typu Opera pomogą wydłużyć okrągłą twarz i są polecane dla kobiet, które mają bardziej atrakcyjną linię biustu niż dekolt.

Są to najbardziej elastyczne naszyjniki ze wszystkich proponowanych długości, gdyż można je skrócić poprzez skręcanie i podwojenie. Stanowią wtedy dobrą stylizację na strój do pracy jak i po pracy. Przy doborze długości takiego naszyjnika musicie uwzględnić wasze proporcje ciała.

6. Sznur/lariat – naszyjniki typu sznur często osiągają ponad 120 cm długości. Naszyjnik o takiej długości zwisa w okolicach pępka, można kilkukrotnie owinąć nim szyję lub zawiązać. Ciekawie wyglądają spięte i związane w węzeł. Naszyjnik taki daje wiele możliwości. Lariaty dobrze wyglądają na różnych dekoltach .